140 тис. вкладників закритих українських банків не можуть отримати свої гроші. Вони готові оголосити голодування – один із лідерів руху

24.10.2020 23:32
shadow
Гарус: На сьогоднішній день немає жодного прецеденту визнання провини того чи іншого банкіра в доведенні банків до неплатоспроможності. Вкладників ігнорують всюди, де тільки можна

Протягом шести років після масштабного "банкопаду" в Україні понад 140 тис. вкладників фінустанов, визнаних неплатоспроможними, не можуть отримати компенсації, розповів один із таких вкладників (колишній клієнт банку "Фінанси і кредит"), голова Ради громадського моніторингу при Фонді гарантування вкладів фізосіб і один із лідерів руху ошуканих вкладників Максим Гарус в інтерв’ю "Цензор.НЕТ", опублікованому 23 жовтня.

Об этом сообщает Алексей Пивоваров

"Цензор.НЕТ" пише, що група активістів із 1 вересня цілодобово пікетує Офіс президента.

"Це звичайні люди, громадяни України, так званий середній клас, яких, відповідно до закону 4452-IV "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", віднесли до кредиторів четвертої черги, тобто вкладників, сума вкладів яких перевищує 200 тис.₴ Хтось продав квартиру і відклав гроші собі на старість, на лікування, хтось роками збирав гроші на освіту для своїх дітей і тримав гроші в банку і так далі. Це не якісь олігархи, а звичайні люди, сім’ї, у яких відібрали останнє. Ми просто не можемо ще шість років сидіти й дивитися, яким повним і прекрасним життям живуть власники і акціонери закритих банків і посадові особи, що їх покривають", – сказав він.

Гарус каже, що протягом останніх п’яти років вкладники неплатоспроможних банків спостерігають "повну бездіяльність" із боку всіх гілок державної влади і правоохоронних органів.

"На сьогоднішній день немає жодного прецеденту визнання провини того чи іншого банкіра в доведенні банків до неплатоспроможності. Вкладників ігнорують усюди, де тільки можна. Нас відмовляються визнавати потерпілими у кримінальних процесах, суди стають на бік ексвласників та регуляторів", – зазначив він.

Гарус розповів, що учасники мітингу вимагають створення міжвідомчої робочої групи із залученням представників Нацбанку України, Фонду гарантування вкладів, Офісу президента, Міністерства фінансів і правоохоронних органів.

За його словами, домогтися виконання вимог активістам за цей час не вдалося.

"Ми не вимагаємо негайних виплат. Не хочемо також просити гроші з бюджету країни. Ми повинні почати всебічний діалог. 3 вересня нам вдалося потрапити всередину, і ми зайшли на переговорний процес. Зустрілися безпосередньо з Юлією Ковалів, заступником керівника офісу з питань економічної політики. Вона зіграла свою роль, направивши нашу вимогу до Міністерства фінансів. Це поки і вся реакція – [Міністерство фінансів] нічого не відповіло", – сказав Гарус.

За даними лідера руху, у Мінфіні вважають недоцільним створення такої групи.

"Вони чимось дуже зайняті для того, щоб звертати увагу на якихось 140 тис. українських громадян і членів їхніх сімей, у яких відібрали останнє і які просять про допомогу, уже півтора місяці живучи на вулиці. Нас багато, приїжджають люди з різних областей. Наприклад, вкладники банку "Фінанси і кредит" із Полтавської області передають привіт ексвласникові банку Костянтину Жеваго, який обіцяв у першу чергу вирішити проблему вкладників його вотчини – Полтавщини. Але обіцянки своєї так і не дотримав. Ми будемо продовжувати акцію безстроково і готові використовувати більш радикальні методи. Якщо нас не почують у найближчі дні, ми готові оголосити голодування", – резюмував він.

Згідно з даними на сайті регулятора, протягом 2014–2020 років правління НБУ ухвалило 97 рішень про віднесення банків до категорії неплатоспроможних та їх ліквідації. Більшість із них – у 2014–2015 роках.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/money/140-tis-vkladnikiv-zakritih-ukrajinskih-bankiv-ne-mozhut-otrimati-svoji-groshi-voni-gotovi-ogolositi-goloduvannja-ndash-odin-z-lideriv-ruhu-1524315.html”

Оставить комментарий